Koci komenton deklaratën e Vuçiqit: U soll si viktimë në OKB

Aktuale

Koci komenton deklaratën e Vuçiqit: U soll si viktimë në OKB

Më: 24 maj 2024 Në ora: 16:52
Analisti Melazim Koci

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara votoi dje me 84 vota pro, 19  vota kundër dhe 68 abstenime rezolutën për shpalljen e 11 korrikut si dita ndërkombëtare kur Përkujtohen Viktimat e Gjenocidit në Srebrenicë.

Analisti Melazim Koci përmes një lidhjeje të drejtpërdrejtë për ‘Balkan Update’ në ABC News, komentoi deklaratën e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ku ky i fundit tha se “Kam mbyllur karrierën time këtu”.

Koci tha se Vuçiç u soll si viktimë në OKB, ndërsa shtoi se presidenti serb po pret goditje nga Perëndimi.

“Ai tha që ‘karriera ime mori fund sonte’, por në një konotacion tjetër. Perëndimi do i hakmerret atij, në formën e goditjes së tij si president, Vuçiç pret goditje nga Perëndimit. Ai u viktimizua, gjithmonë luan rolin e viktimës.

Në viti 2014 ka pasur konsensus që Gjermania të joshë Serbinë dhe madje ka investuar. Për herë të pa. Mendoj që koha e Serbisë ka skaduar.”, tha a

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat