Hovenier uron festën e Kurban Bajramit

Aktuale

Hovenier uron festën e Kurban Bajramit

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 13:43
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Jeff Hovenier

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Jeff Hovenier, ka dërguar një urim të ngrohtë për të gjithë besimtarët myslimanë në Kosovë dhe mbarë botën me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Përmes një postimi në platformën “X”, ambasadori Hovenier shprehu dëshirat më të mira për këtë festë të veçantë.

“Urimet më të përzemërta me rastin e festës së Kurban Bajramit  për të gjithë ata që festojnë në Kosovë dhe në mbarë botën!”, ka shkruar Ambasadori Hovenier në postimin e tij.

Kurban Bajrami është një nga festat më të rëndësishme në kalendarin islamik, e cila simbolizon sakrificën, përkushtimin dhe solidaritetin.

Kjo festë kremtohet nga miliona besimtarë myslimanë në mbarë botën, duke ndarë të mirat materiale dhe shpirtërore me familjarët, miqtë dhe fqinjët e tyre, si dhe duke ndihmuar ata që janë në nevojë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat