30 alpinistë nuk i ndal bora, ngjiten në malin e Tomorit

Alpinizem

30 alpinistë nuk i ndal bora, ngjiten në malin e Tomorit

Më: 13 shkurt 2021 Në ora: 15:22
30 alpinistë ngjiten në malin e Tomorit

Një grup prej 30 alpinistësh kanë vizituar bukurinë e Malit të Tomorit në 2416m lartësi, dhe “Tyrben e Abaz Aliut”.

Apinistët janë ngjitur në majën më të lartë te malit të Tomorit duke sfiduar temperaturat e ulëta në minus gradë celsius .

Fotot janë realizuar në Tyrben e Abaz Aliut ku gjatë muajit gusht kryhen ritet fetare bektashjane.

Pamjet:

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat