James edhe një herë tjetër ishte ylli i skuadrës

Basketboll

James edhe një herë tjetër ishte ylli i skuadrës

Më: 9 janar 2021 Në ora: 11:38
James edhe një herë tjetër ishte ylli i skuadrës

Los Angeles Lakers rikthehet në fitore pas humbjes që pësoi ndaj San Antonio Spurs.

Edhe pse me mungesa të mëdha sikurse ajo e Anthony Davis, ata arritën që ta mposhtin Chicago Bulls me rezultat të ngushë 117-115.

Në anën tjetër, për Bulls shkëlqeu Zach LaVine duke shënuar 38 pikë, 6 asistime dhe gjithashtu bëri 5 kërcime në këtë ndeshje, të cilat nuk mjaftuan për fitore.

LeBron James edhe një herë tjetër ishte ylli i skuadrës, duke shënuar 28 pikë, dhe duke bërë 7 asistime e 7 kërcime, raporton lajmi.

Lakers janë liderët e Konferncës Perëndimore me 7 fitore e 3 humbje, derisa Bulls pas 4 fitoreve e 6 humbjeve gjenden në poziten e 12-tënë Lindje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat