Katër skuadra të NBA-së marrin vaksinën

Basketboll

Katër skuadra të NBA-së marrin vaksinën

Më: 24 mars 2021 Në ora: 11:07
Katër skuadra të NBA-së marrin vaksinën

Ndonëse është mesi i sezonit 2020-2021, katër skuadra të NBA-së kanë konfirmuar se disa lojtarë dhe anëtarë të stafit kanë marrë dozën e parë të vaksinës anti-Covid.

Bëhet fjalë për skuadrat e New Orleans, Atlanta, Portland dhe Miami, që kanë nisur procesin e vaksinimit të lojtarëve dhe stafit. Natyrisht që ky proces është vullnetar dhe jo i detyrueshëm.

Mësohet se të gjithë basketbollistët dhe personat e stafit kanë përdorur vaksinën e Pfizer. Kohët e fundit është përfolur se jo të gjithë lojtarët janë dakord që ta bëjnë vaksinën anti-Covid.

Deri më tani asnjë problem nuk është hasur te personat që e kanë kryer vaksinën, ndërkohë që dy javët e fundit nuk është anulluar asnjë ndeshje si pasojë e infektimeve me koronavirus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat