Clippers mposhtin sërish Mavericks, kualifikohen në rrethin tjetër

Basketboll

Clippers mposhtin sërish Mavericks, kualifikohen në rrethin tjetër

Më: 7 qershor 2021 Në ora: 08:45
Ilustrim

Los Angeles Clippers janë kualifikuar në gjysmëfinale të Konferencës Lindore në NBA, pasi mposhtën në ndeshjen e shtatë të “Play Off”-it Dallas Mavericks 126-111.

Më të dalluarit në fitoren e Clippers ishin: Kawhi Leonard me 28 pikë, 10 kërcime, nëntë asistime, Marcus Morris me 23 pikë, pesë kërcime, dy asistime dhe Paul George me 22 pikë, gjastë kërcime, 10 asistime.

Te Mavericks më i miri ishte i zakonshmi Luka Doncic me 46 pikë, shtatë kërcime, 14 asistime.

Clippers kualifikohet në rrethin tjetër ku i pret skuadra e Utah Jazz.

Rezultati përfundimtarë:

Los Angeles Clippers 126 – 111 Dallas Mavericks (4-3).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat