Edhe një “MVP”, zbarkon te Los Anxhelos

Basketboll

Edhe një “MVP”, zbarkon te Los Anxhelos

Më: 30 korrik 2021 Në ora: 11:21
Edhe një “MVP”, zbarkon te Los Anxhelos

Los Anxhelol Lejkers dhe Uashington Vizards kanë arritur një marrëveshje për shkëmbim.

Sipas gazetarit të “ESPN”, Adrian Vojnarovski, dy skuadrat e NBA-s, kanë arritur marrëveshje për të shkëmbyer basketbollistët, Rasell Uestbruk dhe Kall Kuzma.

Vojnaroëski sugjeron që shkëmbimi do të bëhet në raundin e dytë të draftit ndërmjet LA Lejkers dhe Uashington Vizards.

Ai do të bëhet MVP-ja i shtatë në histori të Lejkersit që transferohet, pas LeBron James, Stiv Nrsh, Karl Meloun, Bob MekAdoo, Karim Abdul-Xhabbar dhe Uilt Çemberlejn.

Ndryshe në sezonin e fundit, Uestbrook ka shënuar mesataren prej 22.2 pikësh, 11.7 assistime dhe 11.5 kërcime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat