Merret vendimi – a do të lejohen tifozët në ndeshjet e basketbollit

Basketboll

Merret vendimi – a do të lejohen tifozët në ndeshjet e basketbollit

Më: 17 shtator 2021 Në ora: 12:55
Merret vendimi – a do të lejohen tifozët në ndeshjet e basketbollit

Në fundjavë zhvillohet xhiroja e dytë në elitën e basketbollit kosovar.

Është marrë vendim që nga xhiroja e dytë e Superligës së Kosovës në basketboll të mund të ketë tifozë të pranishëm nëpër palestra.

Numri i tyre do të jetë i limituar, 100 sosh të cilët duhet t’iu përmbahen rregullave mbrojtëse nga COVID-19: Respektimi i distancës dhe vendosja e maskës(mbi hundë).

Personat e interesuar të shikojnë ndeshjet duhet të posedojnë një nga dëshmitë:

Certifikatën e vaksinimit (dhe Letërnjoftimin) për vaksinimin e plotë ose marrjen e një doze të vaksinës kundër COVID-19.

Testi RT-PCR negativ për COVID-19, jo më i vjetër se 72 orë.

Shikuesit do të lejohet të hyjnë në palestër 30 minuta para ndeshjes, ndërsa dyert do të mbyllen 10 minuta para fillimit të ndeshjeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat