Ku transmetohen ndeshjet e Superkupës Mbarëkombëtare?

Basketboll

Ku transmetohen ndeshjet e Superkupës Mbarëkombëtare?

Më: 13 tetor 2021 Në ora: 13:45
Ku transmetohen ndeshjet e Superkupës Mbarëkombëtare?

Sot dhe nesër zhvillohet Superkupa Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave në Vlorë, ku do të përballen Prishtina me Partizanin dhe Penza me Flamurtarin. Finalja zhvillohet të enjten nga ora 19:00.

Të gjitha ndeshjet e Superkupës Mbarëkombëtare do të transmetohen në RTSH për Shqipëri dhe Art Motion e Kujtesa për Kosovë.

Kjo është hera e parë që organizohet Superkupa Mbarëkombëtare nga Liga Unike, kurse më pas do të fillojë Liga Unike te femrat me tri skuadra nga Kosova dhe tri nga Shqipëria.

Organizimi i Superkupës Mbarëkombëtare ndihmohet nga Federata e Basketbollit e Kosovës, Federata Shqiptare e Basketbollit dhe Klubi i Flamurtarit të Vlorës.

Orari

13 Tetor

16:00 Prishtina-Partizani

19:00 Flamurtari-Penza

14 Tetor

19:00 Finalja

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat