Hidhet shorti i Ligës Unike në Basketboll për edicionin 2021-22

Basketboll

Hidhet shorti i Ligës Unike në Basketboll për edicionin 2021-22

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 12:20
Hidhet shorti i Ligës Unike në Basketboll për edicionin 2021-22

Për edicionin 2021-2022 në konkurrencën e meshkujve kanë konfirmuar pjesëmarrjen: Golden Eagle Ylli, Prizreni 16, Rahoveci dhe Peja nga Kosova dhe Vllaznia, Kamza, Tirana Neptun dhe Teuta nga Shqipëria.

Është hedhur shorti i Ligës Unike për edicionin 2021-22.

Renditja e skuadrave vijon kështu:

1. Tirana

2. Prizren 16

3. Vllaznia

4. Peja

5. Teuta

6. Ylli

7. Kamza Basket

8. Rahoveci

Xhiro e parë: 

Tirana – Rahoveci

Prizreni 16 – Kamza Basket

Vllaznia – Ylli

Peja – Teuta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat