Memphis synon kreun e NBA-së

Basketboll

Memphis synon kreun e NBA-së

Më: 14 janar 2022 Në ora: 12:34
Memphis synon kreun e NBA-së

Kampionët e Milwaukee fituan sot 118-99 ndaj Golden State, në një përballje mes dy ekipesh pretendente për titull këtë sezon në NBA. Diferenca në fushë mes dy ekipeve ishte e madhe, me Bucks që e merituan fitoren.

Lider në fushë ishte MVP, Giannis Antetokounmpo, autor i një “triple double”, me 30 pikë, 12 rebound e 11 asist (Curry vetëm 12 pikë). Gjithsesi, skuadra më e mirë aktualisht në NBA mbetet ajo e Mpmphis, që sot korri fitoren e 11-të radhazi.

Memphis fitoi 116-108 ndaj Minnesota, ndeshje ku u dalluan Bane me 21 pikë e Jackson me 20. Gjithsesi, diferencën e bëri stoli i Memphis, nga ku erdhën 48 pikë. Zhgënjen sërish ekipi i Brooklyn, që u mund thellë në shtëpi nga Oklahoma 130-109.

Humbje që zbret Brooklyn në vendin e tretë në Lindje.

Për Oklahomën u alluan Shai me 33 pikë dhe Dort me 27, duke i bërë të pavlefshme 26 pikët e Harden për Nets. Fiton edhe Denver, 140-108 ndaj Portland, me dyshen Jokic-Barton, që së bashku realizuan 41 pikë.

NBA – Rezultatet e sotme

Milwaukee – Golden State, 118-99

Memphis – Minnesota, 116-108

New Orleans – Clippers, 113-89

Brooklyn – Oklahoma, 109-130

Denver – Portland, 140-108

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat