Prishtina vazhdon me fitore

Basketboll

Prishtina vazhdon me fitore

Më: 16 janar 2022 Në ora: 19:32
Rezultatet

Prishtina e ka nisur me fitore bindëse stinorin pranveror në Superligën e Femrave, duke mundur Kastriotin me rezultat 144:23.

Skuadra prishtinase dominoi nga fillimi deri në fund për të shënuar fitore bindëse, që ishte 11-ta në këtë edicion nga 11 ndeshje të zhvilluara, kurse vashat ferizajase pësuan humbjen e 11-të nga po aq takime të zhvilluara.

Marigona Rushiti te Prishtina ishte më e dalluara me katërshifror të dyfishtë, 16 pikë, 10 kërcime, 11 asistime dhe 14 topa të vjedhur.

Kampionia e Kosovës, Penza po ashtu shënoi fitore të pritur ndaj Trepçës si mysafire me rezultat 59:103. Te Penza u dallua Rael Whitsitt me 24 pikë e 23 kërcime dhe nëntë asistime.

Skuadra mitrovicase ka tri fitore dhe tetë humbje, kurse ato pejane nëntë fitore dhe dy humbje.

Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit në udhëtim 51:96. Skuadra kuqezi ka tri fitore e tetë humbje, ndërsa vashat prizrenase shtatë fitore dhe katër kërcime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat