Vëllaznimi pas dy vazhdimeve mposht New Basket

Basketboll

Vëllaznimi pas dy vazhdimeve mposht New Basket

Më: 21 janar 2022 Në ora: 22:00
Vëllaznimi pas dy vazhdimeve mposht New Basket

Ndeshje interesante janë zhvilluar në xhiron e dhjetë të Ligës së Parë në konkurrencën e meshkujve.

Takimi kryesor u zhvillua ndërmjet New Basket dhe Vëllaznimit, që pas dy vazhdimeve përfundoi 93:96 për kuqezinjtë. Koha e rregullt kishte përfunduar 76:76, kurse pas vazhdimit të parë rezultati ishte 89:89, kurse në vazhdimin e dytë, në fund më të përqendruar ishin kuqezinjtë që fituan 93:96. Më i dalluari te skuadra prizrenase ishte Jordan Robinson me 39 pikë e 12 kërcime, kurse te Vëllaznimi u dalluan Bardh Rexha me 23 pikë e 16 kërcime dhe Besnik Azemi me 25 pikë e 12 kërcime. New Basket ka katër fitore dhe gjashtë humbje, ndërsa Vëllaznimi 10 fitore në 10 ndeshje të zhvilluara.

Feronikeli pësoi humbjen e dhjetë, duke u mundur nga Borea 64:69, ndërsa skuadra pejane ka pesë fitore dhe pesë humbje.

Derbin prishtinas e fitoi Prishtina e Re, që mundi AS Prishtinën me rezultat 103:77. Prishtina e Re ka gjashtë fitore dhe katër humbje, kurse AS Prishtina ka pesë fitore dhe pesë humbje.

Ndeshje interesante u zhvillua mes Marigona Hill Prishtinës dhe Istogut, ku fitoi skuadra istogase me shifrat 83:86. Takimi ishte interesant, por në momentet e fundit, skuadra nga Istogu ishte më e përqendruar, duke shënuar fitore të rëndësishme. Prishtinasit kanë tri fitore dhe shtatë humbje, kurse istogasit gjashtë fitore dhe katër humbje.

Ndërkohë, Dardanët janë mundur nga Vushtrria me shifrat 62:79. Dardanët kanë katër fitore e gjashtë humbje, ndërsa vushtrriasit gjashtë fitore dhe katër humbje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat