Mbahet Kuvendi i Punës së FBK-së, çfarë u diskutua?

Basketboll

Mbahet Kuvendi i Punës së FBK-së, çfarë u diskutua?

Më: 26 mars 2022 Në ora: 15:54
Mbahet Kuvendi i Punës së FBK-së, çfarë u diskutua?

Të shtunën është mbajtur Kuvendi i Punës i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK).

Në këtë Kuvend kanë marrë pjesë 26 delegatë nga 38 sa janë gjithsej.

Në Kuvend është folur për punën që është bërë nga Federata e Basketbollit e Kosovës në vitin 2021, si dhe është diskutuar për punët që janë në plan për vitin 2022.

Në fillim është bërë Aprovimi i Procesverbalit nga Kuvendi i Punës 30.03.2021, më pas, duke vazhduar në pikat tjera, Raporti i Punës për 12 mujorin e parë të implementimit të Planit Strategjik të FBK-së 2021-2025, ku ka folur Kryetari i FBK-së, Arben Fetahu, Raporti i Punës së FBK-së për vitin 2021 nga Sekretarja e Përgjithshme e FBK-së, Elvira Dushku, Raporti i Auditimit për vitin 2021 nga Kryetari i FBK-së, Arben Fetahu, Draft Plani i Veprimit 2022 nga Kryetari i FBK-së, Arben Fetahu, Draft Plani Financiar 2022 nga Kryetari i FBK-së, Arben Fetahu dhe Draft Plani i Marketingut 2022 nga Sekretarja e Përgjithshme e FBK-së, Elvira Dushku.

Të gjitha pikat e rendit të ditës janë miratuar njëzëri dhe nuk kishte kundërshtime, ndërsa delegatët kanë diskutuar për pika të ndryshme, në të mirë dhe zhvillimit të basketbollit të Kosovës.

Rendit i ditës

Zgjedhja e Trupave Punues

Kryesisë së Punës

Komisionit Verifikues

Procesmbajtësit

Aprovimi i Procesverbalit nga Kuvendi i Punës 30.03.2021

Raporti i Punës për 12 mujorin e parë të implementimit të Planit Strategjik të FBK-së 2021-2025

Raporti i Punës së FBK-së për vitin 2021

Raporti i Auditimit për vitin 2021

Draft Plani i Veprimit 2022

Draft Plani Financiar 2022

Draft Plani i Marketingut 2022

Ndryshimet Statutare

Të ndryshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat