Vdes lojtari në moshën 32-vjeçare

Basketboll

Vdes lojtari në moshën 32-vjeçare

Nga: K. G. Më: 13 maj 2022 Në ora: 18:46
Vdes lojtari në moshën 32-vjeçare

Është ndarë nga jeta në moshën 32-vjeçare basketbollisti i njohur polak, Dawid Brek.

Ai luante në pozitën e organizatorit dhe për ekipin Ene Basket nga Poznan.

Ai ishte kapiten i skuadrës që garonte në ligën e dytë të Polonisë.

“Zemrat tona të basketbollit u thyen sot. I shprehim ngushëllimet familjes së kapitenit tonë David Brek”, thuhet në njoftimin e klubit.

Ai suksesin më të madh e ka pasur në vitin 2017, kur ishte pjesë e skuadrës polake që luajti në Botërorin e FIBA-s.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat