“Mbretërit” sfidojnë Anadollu Efes për fronin evropian

Basketboll

“Mbretërit” sfidojnë Anadollu Efes për fronin evropian

Më: 21 maj 2022 Në ora: 11:41
“Mbretërit” sfidojnë Anadollu Efes për fronin evropian

Sezoni i basketbollit në Euroligë do të mbyllet sot me finalen e “Final Four” që po zhvillohet në Beograd. Real Madridi në finale është sfiduesi i Anadolu Efes, i cili mbrojtën titullin e arkëtuar gjatë sezonit të kaluar.

Epiqendra do të jetë në “Stark Arena” në Beograd në orën 19:00, ku Reali konsiderohet si favorit i lehtë, por kjo kryesisht për shkak të rezultateve gjatë gjithë sezonit.

Efesi u mundua për një kohë të gjatë në sezonin e rregullt, por ngriti nivelin në pjesën kryesore të sezonit.

Ndërkohë para sfidës final, Barcelona dhe Olimpiakos luftojnë për medaljen e bronztë. Skuadrat që u mundën në gjysmëfinale, do të duhet të kërkojnë ngushëllim në ndeshjen për vendin e tretë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat