Ekipi i Bashkimit në kategorinë e femrave ka bërë transferet e para

Basketboll

Ekipi i Bashkimit në kategorinë e femrave ka bërë transferet e para

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 16:13
Ciani Cryor

Ekipi i Bashkimit në kategorinë e femrave ka bërë transferet e para për sezonin që po vjen. 

Nga klubi është bërë e ditur që Ciani Cryor, Taliyah Hopkins dhe Bride Kennedy-Hopoate do të veshin fanelën portokallë e zi.

Jahsim Floyd është emri i ri me të cilin klubi i Trepçës ka arritur marrëveshje për sezonin e ardhshëm.

Ky është emri i parë që vjen nga jashtë në këtë klub, pas transferit të Erjon Kastratit dhe Mikaile Tmusiq nga Golden Eagle Ylli i Suharekës, kampion aktual i Kosovës, njofton Federata e Basketbollit e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat