FBK uron ditën Botërore të gazetarëve sportivë!

Basketboll

FBK uron ditën Botërore të gazetarëve sportivë!

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 15:21
FBK uron ditën Botërore të gazetarëve sportivë!

FBK uron ditën Botërore të gazetarëve sportivë!

2 Korriku është Dita Botërore e Gazetarëve Sportivë.

"Gazetarët sportivë kanë një rol të madh në përcjelljen e ngjarjeve sportive, raportimin e saktë dhe të drejtë. Po ashtu gazetarët sportivë janë kyç në zhvillimin dhe masivizimin e sportit.

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) falënderon gazetarët sportivë në Kosovë për kontributin e tyre gjatë dekadave me radhë, duke përcjellur ndeshjet e basketbollit dhe ngjarjet që organizon FBK-ja", uron FBK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat