Kosova pëson nga Bosnja

Basketboll

Kosova pëson nga Bosnja

Më: 3 gusht 2022 Në ora: 17:41
Kosova pëson nga Bosnja

Kosova është mundur nga Bonja Hercegovina me rezultat 58:90 (11:23, 14:24, 16:23, 17:20), në ndeshjen e fundit në grupe në FIBA Kampionatin Evropian, Divizioni B për meshkuj U18.

Kjo ishte ndeshja e fundit në grupe dhe humbja e pestë nga po aq ndeshje të zhvilluara, ndërsa tani do të garojë për vendet 17-22.

Dardanët rezistuan në fillim të takimit, por më pas skuadra kundërshtare ishte më e mirë, duke fituar 58:90.

Më i dalluari sërish ishte Bardh Istrefi me 33 pikë e 11 kërcime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat