Kur do të jepet vendimi final për ikonën e basketbollit të femrave?

Basketboll

Kur do të jepet vendimi final për ikonën e basketbollit të femrave?

Më: 4 gusht 2022 Në ora: 16:57
Britnej Griner

Kur do të jepet vendimi final për ikonën e basketbollit të femrave?

Ikona e basketbollit të femrave, Britnej Griner vazhdon të mbahet e burgosur nga autoritet ruse që kërkojnë dënimin e saj me 9 vite e gjysmë heqje lirie pas arrestimit për shkak të vajit të kanabisit që asaj iu gjet gjatë udhëtimit nga Amerika për në Rusi.

31-vjeçarja është mbrojtur ndaj akuzave me pretendimet se ajo e përdor vajin e kanabisit si një medikament mjekësor, hipotezë e cila është hedhur poshtë nga ana e autoriteteve vendase të cilat kanë negociuar me SHBA-në një marrëveshje të mundshme për ekstradimin e saj i cili përfshin shkëmbimin e disa te burgosurve.

Në mbrëmjen e sotme gjykata ruse e Khimkit pritet të jap vendim final lidhur me Griner e cila rrezikon deri në 9 vite e gjysmë heqje lirie.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat