LeBron mbledh lojtarët e Lakers në shtëpinë e tij

Basketboll

LeBron mbledh lojtarët e Lakers në shtëpinë e tij

Më: 21 shtator 2022 Në ora: 12:09
LeBron mbledh lojtarët e Lakers në shtëpinë e tij

Pas zhgënjimit të sezonit të kaluar, ku Lakers nuk arritën të kualifikohen në fazën play off në NBA, këtë vit pritshmëritë janë të mëdha të skuadra kaliforniane. Dhe kapiteni i këtij ekipi, LeBron James, nuk dëshiron të dështojë sërish.

Ndaj, këtë fundjavë, ai do të mbledhë në shtëpinë e tij në San Diego të gjithë skuadrën e Lakers. Pa përjashtim! Përfshi edhe Russell Westbrook, që mendohet të largohet, por nuk ka asgjë të sigurt.

Skuadra do të zhvillojë një mini-fazë përgatitore 2-3 ditore sekrete, ku më së shumti do të diskutohet e flitet mes lojtarëve për të arritur objektivat. Në këtë grumbullim nuk do të jetë asnjë nga stafi drejtues, por vetëm lojtarët.

Duket se LeBron James kërkon të bashkojë skuadrën para fillimit të sezonit të ri, duke krijuar unitet mes lojtarëve. Prezantimi zyrtar i Lakers do të bëhet më 26 shtator, kur dhe nis faza përgatitore zyrtare e skuadrave të NBA-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat