Komunikimi i fundit mes Adelinës dhe Belul Beqajt!

Basketboll

Komunikimi i fundit mes Adelinës dhe Belul Beqajt!

Nga: Kemajl Goca Më: 25 shtator 2022 Në ora: 13:54
Belul Beqaj

Ka ndërruar jetë Belul Beqaj, ish kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës.

Beqajn e kishte vizituar në spital edhe ish basketbollistja e mirënjohur e Kosovës, Adelina Çipa.

Adelina ka qenë pjesë e KB Bashkimit nga Prizreni dhe ish reprezentuese e Kosovës dhe anëtare e bordit të FBK-së në kohën kur Beqaj ishte kryetar.  

Image

Adelina Çipa me kupë në dorë, viti 1996

Adelina tregon komunikimin e fundit (para pak ditësh) që e pati me z. Beqaj, i cili ka qenë në mjekim në njërën nga spitalet e Prishtinës. 

 “Z. Belul me pyeti, a po luan basket hiq?

I thash nuk po kam me kënd me luajt se nuk kam rivalitet.

Po hajde se i hyjmë rendit se shpejti e dalim bashkë luajmë basketboll”, tregon Adelina për gazetën “Bota sot”.

Jo vetëm pr basketboll, Adelina i thotë Beluli si vendi ka nevojë edhe për analiza politike. “Në spital i thashë hajde kryetar se situata politike ka nevojë për një analizë të saktë, se jemi bë si pula pa krye”, tregon komunikimin e fundit Adelina me z. Beqaj.

“Si kapitene e gjeneratës së KB Bashkimi, gjenerata e para luftës dhe viteve të para pas luftës, në emrin tim dhe të bashkëlojtareve, familjes dhe miqve u shpreh ngushëllime të përzemërta”, shpreh ngushëllime Çipa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat