Vendimet e Bordit të FBK-së: Superkupa e Femrave mbahet në Pejë

Basketboll

Vendimet e Bordit të FBK-së: Superkupa e Femrave mbahet në Pejë

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 23:19
Vendimet e Bordit të FBK-së: Superkupa e Femrave mbahet në Pejë

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në mbledhjen e mbajtur më 30.09.2022 në Prishtinë ka shqyrtuar situatën aktuale në basketbollin kosovar dhe, ndër të tjera, ka vendosur si në vijim:

E ka miratuar Kodin Etik të FBK-së.

E ka miratuar Rregulloren e Anti-Dopingut.

E ka miratuar Rregulloren për Shpalljen e Laureatëve.

E ka miratuar kërkesën e KB Bashkimi dhe KB Peja për pjesëmarrje në Ligën Ballkanike në edicionin 2022/23.

E ka miratuar listën e personave zyrtarë të ndeshjeve (gjyqtarë/vëzhuges) për edicionin 2022/23.

E ka vazhduar kontratën e punës të Drejtorit Teknik në FBK edhe për dy vite të tjera.

Ka vendosur që Superkupa e Kosovës në konkurrencën e femrave të organizohet më 7 e 9 Tetor 2022 nga KBF Penza në Pejë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat