DeBisschop debuton si MVP

Basketboll

DeBisschop debuton si MVP

Më: 22 nëntor 2022 Në ora: 16:30
DeBisschop debuton si MVP

Në fundjavë u zhvillua xhiroja e 11-të në Prince Caffe Superligës.

Derbin e rivalëve të vjetër e ka fituar Sigal Prishtina, ku pas dy vazhdimeve mundi Trepçën. Qendra Broos DeBisschop debutoi te prishtinasit me dyshifror të dyfishtë me 24 pikë, 14 kërcime, ndërsa shtoi edhe dy asistime, duke pasur indeksin 30, apo më të lartin e kësaj xhiro nga skuadrat fituese.

Top 5

Brooks DeBisschop (Sigal Prishtina) 24 pikë, 14 kërcime, 2 asistime

Anthony Adger (Vëllaznimi) 21 pikë, 7 kërcime, 2 asistime

Jalen Tate (Peja) 35 pikë, 3 kërcime, 6 asistime

Chris Seeley (Rahoveci) 19 pikë, 8 kërcime, 5 asistime

Jahi Carson (Rahoveci) 21 pikë, 4 kërcime, 5 asistime

#FBK #fbkkosova #princecaffesuperliga #Top5 #MVP

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat