Taliyah Hopkins, MVP e xhiros së fundit

Basketboll

Taliyah Hopkins, MVP e xhiros së fundit

Më: 21 mars 2023 Në ora: 11:42
Taliyah Hopkins,

20 ndeshje, 20 fitore është bilanci i Bashkimit këtë edicion.

Për fitoren e xhiros së 20-të në ndeshje me Vëllazmimin me shifra 69:101, u dallua amerikania Taliyah Hopkins me 31 pikë, nëntë kërcime dhe gjashtë asistime.

Hopkins ishte e saktë 3/6 për tre pikë, si dhe 8/10 për dy pikë, ndërsa kishe bilanc 6/9 nga gjuajtjet e lira.

Fitores i shtoi kontribut edhe qendra Aulona Muhadri me 17 pikë, 12 kërcime dhe dy asistime.

Top 5

Taliyah Hopkins (Bashkim) 31 pikë, 9 kërcime dhe 6 asistime.

Aulona Muhadri (Bashkimi) 17 pikë, 12 kërcime dhe 2 asistime.

Diellza Dekaj (Prishtina) 15 pikë,6 kërcime dhe 2 asistime.

Jeta Zeka (Penza) 21 pikë, 10 kërcime dhe 5 asistime.

Enxhi Xhanaj (Prishtina) 9 pikë, 14 kërcime dhe 3 asistime.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat