Milwaukee fiton në Utah, Boston dhe Lakers buzëqeshin

Basketboll

Milwaukee fiton në Utah, Boston dhe Lakers buzëqeshin

Më: 25 mars 2023 Në ora: 11:47
LA Lakers

Në natën e NBA, një super Simone Fontecchio nuk iu shmang  humbjës në Utah.

Ai ishte shënuesi më i mirë i ndeshjes me 26 pikë, por Milëuakee fitoi 144-116/ Boston, Golden State dhe Lakers buzëqeshin, duke kaluar përkatësisht Indianën 120-95, Philadelphia 120-112 dhe OKC 116-111.

Nokaut i rëndë për Dallasin dhe Phoenix, të cilët humbën përkatësisht nga Charlotte 117-109 dhe Sacramento 135-127. Grizzles e ekzagjërojnë duke mposhtur Houtson 151-114.

Utah Jazz-Milwaukee 116-144

Në Salt Lake City, pavarësisht nokautit, është mbrëmja e Simone Fontecchio. Italiani në fakt është shënuesi më i mirë me 26 pikë, por Allen dhe Antetokounmpo shkëlqejnë mbi të gjitha në radhët e miqve, me 25 dhe 24 pikë të shënuara.

Boston Celtics-Pacers 120-95

Bostoni përforcon vendin e dytë në Lindje duke mposhtur Pacers 120-95 dhe duke përfituar nga nokauti i Philadelphia kundër Golden State. Nënkampionët në fuqi siguruan fitoren falë rezultatit 60-40 në pjesën e dtë pas rezultatit 60-55 në mesin e ndeshjes, kur sfida ishte ende në balancë. Në krye të Celtics janë Tatum, Broën dhe Ëhite, të cilët shënojnë përkatësisht 34,27 dhe 22 pikë.

Golden State Warriors-Philadelphia 120-112

Fitore thelbësore për Golden State, i cili pas dy fitoreve jashtë rikthehet në Chase Center dhe fiton ndaj Philadelphias me rezultatin 120-112 falë 41-24 në çerekun e fundit, shumë i rëndësishëm për të përmbysur rezultatin 88-79 në favor të Philadelphia.

Lakers-Oklahoma 116-111

Sukses me një peshë specifike për Lakers, të cilët madje zënë vendin e shtatë në Perëndim duke mposhtur Oklahoman 116-111 në një përplasje direkte për zonën play-in/play-off. Protagonist absolut ishteDavis, i cili shënon një double double prej 37 pikësh dhe 15 kërcimesh, me 6 gabime në gjuajtje.

Sacramento King-Pheonix 135-127

Sacramento është gjithnjë e më afër kualifikimit matematikor për në play-off. 135-125 kundër Phoenix është një ham më tej përpara në një përplasje të drejtpërdrejtë me të pestin në Perëndim. Kings imponohen falë një superçereku të tretë nga 45-26, që ia vlen rikthimi pas 67-56 në favor të Phoenix.

Grizzlies-Houston Rockets 151-114

Grizzlies mposht 151-114, duke konfirmuar vendin e dytë në Perëndim. Ndeshja pa histori e vendosur tashmë pas pjesës së parë nga 83-52 në favor të Grizzlies, të cilët myllen në plus 37 të zvarritur nga Kennard dhe Blane, ku i pari shënon 30 pikë, ndërsa i dyti me 25 pikë. Grizzlies tashmë të sigurt për play off, shënuan fitoren e tetë në nëntë ndeshjet e fundit.

Dallas-Hornets 109-117

Një tjetër nokaut për Dallasin, i cili tani rrezikon seriozisht ta mbyllë vitin pas 82 ndeshjeve të sezonit të rregullt. Ai kundër Charlotte në shtëpi është i treti radhazi për Doncic dhe shokët e tij. Slloveni iu afrua triple Double, duke shënuar 34 pikë, 10 kërcime dhe 8 asistime, por nuk mundi të shmangte epërsinë e Hornets që nga pjesa e parë.

Toronto Raptors-Detroit Pistons 118-97

Toronto konfirmon zonën e lojës dhe mban ritmin me Miamin e vendit të gjashtë duke mposhtur 118-97 Pistons. Kanadezët tani janë në një rekord 36-38, praktikisht në vendin e nëntë së bashku me Bulls, por katër ndeshje pas Heat.

Blazers-Chicago Bulls 96-124

Bulls vazhdon të luftojë për një vend në ndeshjet e ardhshme dhe rezultati 124-96 është dëshmi e kësaj. Një sukses që Bulls e ndërtuan në fazën qendrore të ndeshjes të garantuar me 33 pikë totale të LaVine, ndërsa Vucevic me 23 pikë dhe 15 kërcime. Matematika nuk i dënon Blazers, por distanca nga vendi i dhjetë në Konferencën Perëndimore duket e pakalueshme.

Wizards-Spurs 136-124

Washington Wizard katër humbjeve radhazi, mund në shtëpi San Antonio Spurs. Ndeshja u vendos mbi të gjitha me rezultatin 37-26 në çerekun e fundit, duke qenë se pas 36 minutash është 99-98 në favor të vendasve. Johnson me 30 pikë dhe 10 kërcime nuk ishte i mjaftueshëm. Në Konferencën Lindore, Washingtoni është tani në një rekord 33-41.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat