Programi PROMISE mbahet në Portugali, marrin pjesë Dushku dhe Medunjanin

Basketboll

Programi PROMISE mbahet në Portugali, marrin pjesë Dushku dhe Medunjanin

Më: 20 shtator 2023 Në ora: 13:21
Pamje nga seminari

Në Lisbonë të Portugalisë më 14/15 shtator janë mbledhur Partneret e Projektit PROMISE dhe ekspertet ndërkombëtare.

Në këtë event kanë marrë pjesë edhe Sekretarja e Përgjithshme e FBK-së, Elvira Dushku dhe Menaxherja e Projekteve në FBK, Edita Medunjanin.

Qëllimi i këtij takimi ishte të diskutohen rezultatet e hulumtimit, strategjia dhe metodologjia e Pilot Programit PROMISE.

PROMISE është iniciativë e shtatë organizatave nga gjashtë vende të ndryshme (Portugalia, Spanja, Bullgaria, Franca, Irlanda dhe Kosova), të gatshme të kontribuojnë me përpjekjet e tyre të përbashkëta për të inkurajuar mundësi të barabarta për vajzat dhe gratë në basketboll.

FBK është udhëheqëse e pakos së punës 5 dhe është përgjegjëse për zbatimin e strategjisë së komunikimit dhe shpërndarjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat