Ky edicion ishte mjaft i ngjeshur në basketbollin e Kosovës

Basketboll

Ky edicion ishte mjaft i ngjeshur në basketbollin e Kosovës

Më: 29 maj 2024 Në ora: 14:27
Numri i ndeshjeve nëpër liga

Vëmendjen më të madhe sigurisht e kishin ndeshjet e elitës së basketbollit.

Në Prince Caffe Superligë, në garat e rregullta u zhvilluan 112 ndeshje, në “Play-off” u zhvilluan 18 ndeshje, derisa në “Play-out” dy.

Duke përfshirë shtatë ndeshjet e Kupës dhe shtatë të Superkupës, në total u zhvilluan 146 ndeshje për edicionin 2023-24.

Në Ligën e Parë u zhvilluan 100 ndeshje, kurse në atë të dytë 70.

Gjithashtu kishte shumë ndeshje te kategoritë e reja, nga Superliga U18 deri te Liga U12 Lindje e Perëndim.

Meshkujt

Prince Caffe Superliga 146 ndeshje

Liga e Parë e Meshkujve 100

Liga e Dytë e Meshkujve 70

Superliga U18 153

Liga U18 69

Superliga U16 146

Liga U16 Lindje 74

Liga U16 Perëndim 51

Superliga U14 148

Liga U14 Perëndim 33

Liga U14 Lindje 49

Liga U12 Lindje 41

Liga U12 Perëndim 48

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat