Sherr mes të dënuarve në Greqi, shqiptari bën për spital rumunin

Diaspora

Sherr mes të dënuarve në Greqi, shqiptari bën për spital rumunin

Më: 13 tetor 2021 Në ora: 23:09
Foto ilustrim

Një sherr mes të dënuarve ka ndodhur në një burg në Nafplio të Grqisë, ku protagonist ka qenë një shqiptar dhe një rumun.

Sipas mediave helene, shqiptari ka sulmuar dhe ka rrahuar 39-vjeçarin rumun, i cili akuzohet për vrasjen e ish-gruas së tij.

I plagosuri u dërgua në spital dhe u konstatua se nuk kishte probleme serioze. Më pas ai u rikthye sërish në burg, por duke ndryshuar qeli.

Përplasjet mes të dënuarve në burgun e Nafplios janë të zakonshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat