Henry jep dorëheqjen nga Motreal Impact

Futboll

Henry jep dorëheqjen nga Motreal Impact

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 18:06
Henry jep dorëheqjen nga Motreal Impact

Thierry Henry nuk do të jetë më trajneri i Montreal Impact.

Ish-sulmuesi ka dhënë dorëheqjen nga posti i trajnerit të ekipit që luan në MLS për arsye familjare.

Fillimisht u mendua se dorëheqja e Henry lidhej me zërat që spekulonin se francezi do të merrte drejtimin e ekipit të Bournemouth në Championship, por këto lajme u hodhën poshtë, pasi bëhej fjalë për një arsye serioze.

Shpresojmë që Henry mos të ketë diçka shqetësuese në familje dhe të rikthehet sa më shpejt në rolin e trajnerit. Në të kaluarën, ish-sulmuesi drejtoi edhe Monacon për pak kohë, por në këtë aventurë ai dështoi dhe u shkarkua pas disa ndeshjesh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat