Shkëndija një pikë, Struga TL zhgënjen

Futboll

Shkëndija një pikë, Struga TL zhgënjen

Nga: K.Goca Më: 3 mars 2021 Në ora: 16:01
Shkëndija një pikë, Struga TL zhgënjen

Lideri i Kampionatit të Maqedonisë së Veriut, Shkëndija nga Tetova, nuk arriti më shumë se një pikë në Shkup, duke u nda baras (0:0) me Rabotniçkin. Kuqezinjtë marrin një pikë por në anën tjetër iu shkurtohet diferenca në 6 pikë me vendin e dytë Shkupin. 

Shkëndija kryeson me 46 pikë dhe Shkupi është në pozitën e dytë me 40 sosh.

Skuadra tjetër shqiptare, Struga Trim & Lum, zhgënjen si vendas, pëson humbje (0:1) nga Pelisteri i Manastirit. Struga TL renditet në pozitën e katërt me 32 pikë, ndërsa Pelisteri është i teti me 25 sosh.  

Kampionati i Maqedonisë së Veriut 
Akademia Pandev-Makedonija GP 2:1
Boreci-Bellasica 2:1
Rabotniçki-Shkëndija 0:0
Renova-Vardari 3:0
Sileksi-Shkupi 0:1
Struga TL-Pelisteri 0:1

Tabela
1. Shkëndija    21    13    7    1    40:14    46
2. Shkupi    21    11    7    3    30:17    40
3. Makedonija GP    21    10    5    6    33:27    35
4. Struga Trim & Lum    21    8    8    5    23:18    32
5. Rabotniçki    21    6    11    4    24:21    29
6. Boreci    21    8    5    8    22:22    29
7. Vardari    21    6    8    7    27:31    26
8. Pelisteri    21    6    7    8    21:25    25
9. Sileksi    21    6    5    10    27:26    23
10. Renova        21    5    7    9    25:32    22
11. Akademija Pandev    21    6    3    12    15:25    21
12. Bellasica    21    3    3    15    18:47    12

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat