Bayern - PSG, notat e lojtarëve

Futboll

Bayern - PSG, notat e lojtarëve

Më: 7 prill 2021 Në ora: 23:11
Bayern - PSG, notat e lojtarëve

Paris Saint-Germain e ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Bayern Munichit në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Allianz Arena” ka përfunduar me rezultatin 2-3 në favor të mysafirëve nga Parisi.

Kylian Mbappe shkëlqeu në këtë ndeshje me dy gola, teksa një e shënoi edhe Marquinho.  Kurse, për “Bavarezët” golat u shënuan nga Maxim Choupo-Moting dhe Thomas Muller.

Image

Notat

Keylor Navas u vlerësua më së larti në këtë ndeshje. Portieri i PSG-së mori notën 8.8.

Me notën më të ulët u vlerësua portieri i Bayern Munichit, Manuel Neuer (5.4).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat