Pas Genoa dhe Standard Liege, fondi amerikan “777 partners” blen klubin francez

Futboll

Pas Genoa dhe Standard Liege, fondi amerikan “777 partners” blen klubin francez

Më: 8 prill 2022 Në ora: 19:16
Pas Genoa dhe Standard Liege, fondi amerikan “777 partners” blen klubin francez

Pronari i klubit të futbollit Genoa dhe Standard nga Liege, fondi i investimeve, ekipin Red Star që militon në Ligue One.

Aktualisht, një anëtar i rangut të tretë të futbollit francez i është shitur Patrice Hadad, i cili ka marrë 100% të pronësisë së klubit.

– Është një kënaqësi e vërtetë që 777 të hyjë në histori si pronar i Red Star. Klubi ka një identitet unik në botën e futbollit dhe na takon neve të ndihmojmë në ndërtimin e së ardhmes së tij duke respektuar traditën. Ne kemi përvojë solide në menaxhimin e klubeve të futbollit me një të kaluar të lavdishme. 

Mezi presim të punojmë krah për krah me të gjithë partnerët dhe mbështetësit e klubit për ta shfrytëzuar këtë eksperiencë për të gjithë ata që e kanë Red Star në zemër”, thanë investitorët.

Megjithatë, shitja nuk u pëlqeu fansave dhe nuk është e qartë se si mund ta dijë dikush nga Miami se çfarë është Red Star.

“Si mundet një fond investimi nga Miami të interesohet plotësisht për klubin tonë këtu? Ky projekt nuk është i mirë dhe përfaqëson atë që ne e kundërshtojmë, thuhet në njoftimin e tifozëve të Red Star.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat