Skuadra portugeze i shkakton humbje katastrofale kampiones së Kosovës 

Futboll

Skuadra portugeze i shkakton humbje katastrofale kampiones së Kosovës 

Nga: K. G. Më: 18 gusht 2022 Në ora: 19:37
Benfica

Skuadra portugeze, Benfica, nuk tregoi aspak mëshirë për kampionen e Kosovës, KFF EP Com nga Hajvalia, duke i shkaktuar humbje katastrofale me rezultat 9:0!

Ndeshja është zhvilluar në stadiumin në Twente të Holandës, në kuadër kualifikueseve për Champions League.

Sfida ka qenë e vlefshme e fazës së gjysmëfinales së kualifikueseve të Championsit.

Futbollistet e ekipit nga Hajvalia nuk ishin rivale të denjë të portugezeve.

Golat i shënuan Rebelo (8'), Cintra (15', 43', 59'), Silva (48'), Vitoria (57'), Norton (63'), Lacasse  (64') dhe Sousa Alves (90+2'),

Benfica shkon më tutje, ndërsa vashat e kampiones së Kosovës, dëshpëruan keq në këtë sfidë.

Hajvalia më 21 gusht e luan ndeshjen për vend të tretë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat