Sllogani i PriFest i dedikohet regjisores së ndjerë, Vjosa Berishës

Kultura

Sllogani i PriFest i dedikohet regjisores së ndjerë, Vjosa Berishës

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 17:31
Vjosa Berisha

Sllogani i ri i edicionit të sivjetmë të “Prishtina International Film Festival” do t’i dedikohet dretjoreshës së këtij festivali tashmë të ndjerë, Vjosa Berishës.

Motoja e përgjithshme e këtij festivali, gjithashtu, do të ndryshojë nga “Friendship Forever PriFest”, në: ‘Vjosa. Forever. PriFest”.

Edicioni i 14-të i PriFest do të mbahet nga 20 deri më 25 shtator në Prishtinë.

Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Prishtinë, i njohur gjithashtu si Festivali i Filmit në Prishtinë dhe PriFilmFest , është një festival filmi që mbahet çdo vit në Prishtinë, Kosovë, që shfaq prodhime të shquara ndërkombëtare të kinemasë në rajonin e Ballkanit dhe më gjerë, dhe tërheq vëmendjen në industrinë e filmit kosovar.

Drejtoresha e këtij festivali, Vjosa Berisha, ka vdekur më 23 qershor të këtij viti.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat