Detaje të reja rreth plagosjes që ndodhi mbrëmë në Pejë

Lajme

Detaje të reja rreth plagosjes që ndodhi mbrëmë në Pejë

Më: 25 mars 2021 Në ora: 12:14
Foto Ilustrim

Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja rreth plagosjes që ka ndodhur mbrëmë në Pejë.

Policia njofton se rasti ka ndodhur rreth orës 22:20.

“Viktima mashkull ka raportuar se një i dyshuar i panjohur me të cilin kishte pas një zënkë kishte shtëne me armë zjarri në drejtim të tij dhe ishte plagosur. Viktima ndihmën e parë mjekësore e ka marr në spitalin rajonal në Pejë e më pas për trajtim të mëtutjeshëm mjekësor është dërguar në QKUK-Prishtinë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Tutje në njoftim thuhet se “Njësitë relevante policore kanë dalur në vendin e ngjarjes, në cilësinë e provës materiale është gjetur dhe sekuestruar një gëzhojë e fishekut të armës së zjarrit”.

Policia bën të ditur se në Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori, rasti vazhdon të hetohet. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat