Atentati mafioz ndaj biznesmenit! Makina e autorëve me targa të Kosovës

Lajme

Atentati mafioz ndaj biznesmenit! Makina e autorëve me targa të Kosovës

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 11:05
Pamje nga vendi i ngjarjes

Janë zbardhur detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Demir Backës mbrëmjen e djeshme në Fier. Biznesmeni u qëllua nga persona ende të paidentifikuar në afërsi të ish-QTU.

Policia bën me dije se deri me tani janë shoqëruar në polici 15 persona mes të cilëvve ka edhe eprsona me precedentë penale si dhe në konflikt me viktimën. Mësohet se biznesmeni fierak por me origjinë nga Kosova, u qëllua me 17 plumba dhe pavarësisht se u dërgua në spital nuk u mbijëtoi plagëve të shumta në trup.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve, të cilët dyshohet të kenë qenë 5 persona, 3 prej të cilëve kanë qëlluar dhe 2 të tjerë që i kanë ndihmuar të largohen nga vendngjarja.

Një detaj shumë i rëndësishëm i sapo bërë publik nga ky atentat është fakti se makina në të cilën gjendeshin autorët është me targa të Kosovës.

Ajo u dogj e tëra pas atentatit ku u gjenden dhe dy armët e krimit, ndërkohë ende nuk dihen nëse targat janë reale apo false.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat