“Ah bre motra jem, shpirti im i bardhë”, postimi prekës i vëllait të Burbuqe Berishës

Lajme

“Ah bre motra jem, shpirti im i bardhë”, postimi prekës i vëllait të Burbuqe Berishës

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 23:14
Burbuqe Berisha

Regjisorja e njohur Burbuqe Berisha ndërroi jetë sot papritur në vendin e saj të punës.

Për vdekjen e saj reaguan artistë, politikanë dhe të gjithë ata që e njohën Burbuqen.

Vëllai i saj, Dardan Berisha ka shkruar disa fjalë prekëse për ikjen e saj të hershme nga kjo botë.

“Ah bre motra jeme shpirti im i bardhë, po heret na le”, shkroi Berisha.

Burbuqe Berisha ndërroi jetë sot në orët e pasdites në vendin e saj të punës.

Ajo ushtronte gjatë kësaj kohe edhe profesionin e drejtoreshës së Teatrit Kombëtar.

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat