Fotografi e rrallë e vitit 1991, Thaçi, Lladrovci dhe veprimtarët tjerë të LPK-së

Lajme

Fotografi e rrallë e vitit 1991, Thaçi, Lladrovci dhe veprimtarët tjerë të LPK-së

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 19:17
Hashim Thaçi, Ramiz Lladrovci dhe veprimtarët tjerë të LPK-së

Veprimtaria atdhetare në vitet e ’90-ta, shquhej për veprimin në fshehtësi kundër okupatorit serb.

Në një foto të papublikuar deri më tash e mbledhjes së Lëvizjes Popullore të Kosovës, e vitit 1991, shihen Hashim Thaçi, Ahmet Haxhiu, Mehmet Hajrizi, Hidajet Hyseni, Ramiz Lladrovci, Azem Syla, Gani Syla, Sabit Veseli, Halil Selimi, Sadik Ademi dhe atdhetarë të tjerë.

Mbledhjet e Lëvizjes Popullore të Kosovës, zgjonin interesim të madh te organet okupatore si tejet të rrezikshme.

Andaj edhe pjesëmarrësit ndiqeshin, persekutoheshin dhe kishte pasoja të mëdha për ta dhe familjet e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat