S’ka furnizim nga Termokos, QKUK aktivizon ngrohtoren me naftë

Lajme

S’ka furnizim nga Termokos, QKUK aktivizon ngrohtoren me naftë

Më: 15 dhjetor 2021 Në ora: 16:48
Foto ilustrim

Qendra Klinike Universitare e Kosovës që nga orët e hershme të mëngjesit, ka aktivizuar ngrohtoren me derivate të naftës, pasi “Termokos”, nuk ka arritur mjaftueshëm të ofroj shërbimin e ngrohjes.

Mirlinda Qyqalla zëdhënëse e QKUK-së, ka thënë se përmes ngrohtores së tyre, do të ofrojnë ngrohen për të gjitha klinikat.

Për shkak të pamundësisë për t’u furnizuar me avull nga KEK-u, ngrohtorja “Termokos” ka njoftuar konsumatorët se nuk do të arrijë t’i furnizojë me ngrohje.

Mosngrohja me “Termokos” i ka shkaktuar probleme edhe në shkollat e çerdhet në kryeqytet, pasi si pasojë e mungesës janë detyruar të shfrytëzojnë energjinë elektrike.

Korporata Energjetike e Kosovës gjatë ditës ka njoftuar se nesër në mëngjes do të krijohen kushtet për furnizimin e “Termokos”-it me avull e që më pas do të përdorët për ngrohje qendrore në Prishtinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat