“O djali jem, luftuam së bashku me këtë sëmundje të mallkuar…”/ Fjalet e dhimbshme të babait pas vdekjes së djalit

Lajme

“O djali jem, luftuam së bashku me këtë sëmundje të mallkuar…”/ Fjalet e dhimbshme të babait pas vdekjes së djalit

Më: 10 janar 2022 Në ora: 14:33
Halil Kastrati, Zejnullah Kamberi- Zeki dhe djali i tij

Ka vdekur vogëlueshi Ali Kamberi, djali i Zejnullah Kamberit- Zekit,

Aliu vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërsa ishte dërguar për shërim në Turqi.

Vogëlushi shkoi për shërim në Turqi me ndihmën e shumë qytetarëve që mblodhën shumën e parave që i duheshin në të dyja operacionet që i kishte në Tiranë dhe Turqi.

Lajmin për vdekjen e vogëlueshit e ka dhënë vetë prindi i tij, Zejnullah Kamberi- Zeki.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër në Ferizaj, ndërsa nga xhamia e Haxhi Veselit nga ora 11:30 do të niset autobusi për qytetarët mitrovicas që dëshirojnë të marrin pjesë në varrim.

Postimi i plotë nga Zeki:

Oo djali jem, babali jem Aliu jem…na le kur nuk e pritem..luftuam së bashku mjaft me këtë sëmundje të mallkuar…Allahu të dergoft në xhennet..e na pritsh aty për tu bashkuar e për tu kënaqur..Keq na le por kjo botë është e shkurtë..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat