Daçiq hedh akuza ndaj shteteve të Qunit-it, përmend mbajtjen e zgjedhjeve serbe në Kosovë

Lajme

Daçiq hedh akuza ndaj shteteve të Qunit-it, përmend mbajtjen e zgjedhjeve serbe në Kosovë

Më: 25 mars 2022 Në ora: 23:51

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, ka akuzuar shtetet e Quint-it se nuk i bënë “presion” Kosovës për të lejuar mbajtjen e zgjedhjeve serbe.

Daçiq thekson se nuk është se shtetet e Quint-it nuk mund ta bindnin kryeministrin kosovar, Albin Kurti, veçse nuk deshën ta bënin këtë.

“Mos më thoni që Quint-i nuk mund ta bindë Albin Kurtin. Ata në fakt nuk deshën që të bëjnë presion dhe ja ku jemi tani”, tha Daçiq për Aljazeera Balkan.

Daçiq ka folur edhe për luftën ruse në Ukrainë, ku theksoi se as pas zgjedhjeve nuk do të vendosin asnjë sanksion kundër Rusisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat