Në Kosovë nafta më shtrenjtë se në Slloveni, këto janë çmimet atje dhe këtu

Lajme

Në Kosovë nafta më shtrenjtë se në Slloveni, këto janë çmimet atje dhe këtu

Më: 3 prill 2022 Në ora: 07:42
Foto ilustrim

Kryetari i Shoqatës së transportit rrugor të udhëtarëve, Ruzhdi Kurtishaj, ka publikuar një faturë ku shihet se një litër naftë në Slloveni kushton 1.54 euro, ndërsa në Kosovë 1.62 euro, apo 8 cent më shtrenjt në Kosovë sesa në Slloveni.

Kurtishaj ka ironizuar duke thënë “zhvillim ekonomik se jo mahi”.

Postimi i tij i plotë:

Hajde Kosove Hajde,
Sot nje liter nafte ne Slloveni 1.54, ndersa ne Kosove nje liter nafte 1,62, zhvillim ekonomik se jo mahi.....
Ani me bo me u pas ngrit vetem
10 cent biletat e autobusit edhe CNN e kishe marre vesh..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat