Vuçiq thotë se pret rezultate të mira nga vizita e Abazoviq në Beograd

Lajme

Vuçiq thotë se pret rezultate të mira nga vizita e Abazoviq në Beograd

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 13:44
Aleksander Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se pret një vizitë të mirë të kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në Beograd.

Ai u shpreh se beson që është e mundur të ndërtohen marrëdhënie më të mira se më parë.

Në fillim të këtij muaji, Abazoviq e bëri të ditur vizitën e tij në Serbi më 29 qershor.

Vuçiq deklaroi sot se në Bruksel është parë se kur është në pyetje interesi gjeopolitik i BE-së, mund të merret statusi i kandidatit nga një shtet dhe se nuk është bërë asgjë në përgatitjen për anëtarësim të Serbisë, shkruan Tanjug.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat