Nis sezoni i korrje-shirjeve, Haradinaj: Beteja për bukën është interes strategjik për vendin

Lajme

Nis sezoni i korrje-shirjeve, Haradinaj: Beteja për bukën është interes strategjik për vendin

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 13:24
Ramush Haradinaj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka vizituar bujqit me rastin e fillimit të sezonit të korrje-shirjeve.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë se çdo kokërr gruri për hambaret e Kosovës është detyrë fisnike.

“Beteja për bukën është interes strategjik për vendin. Çdo kokërr gruri për hambaret e Kosovës, është detyrë fisnike.

I uroj bujqit e fermerët për nisjen e sezonit të korrje – shirjeve duke i siguruar se gjithmonë do të jem afër dhe avokues për të drejtat e tyre”, ka shkruar Haradinaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat