LSDM: Zgjedhje të suksesshme në Shtip

Maqedonia

LSDM: Zgjedhje të suksesshme në Shtip

Më: 13 dhjetor 2020 Në ora: 20:03
Foto ilustrim

Zgjedhjet në Shtip janë të suksesshme, rreth 14,500 qytetarë kanë dalë për të votuar, informoi kryetari i Organizatës Komunale të LSDM-së, Aleksandar Kangalov.

Ai thotë se është përmbushur censusi i daljes prej 33.3 për qind për zgjedhje të suksesshme.

Ai thotë se Qendra Analitike e LSDM-së do të presë rezultatet, pas çka do të dihet nëse është zgjedhur kryetari i komunës në raundin e parë, ndryshe kjo komunë do të duhet të shkojë një raund të dytë më 27 dhjetor.

Në lidhje me: Mbyllen vendvotimet në Shtip dhe Pllasnicë

Në Shtip, 41,777 qytetarë janë regjistruar në listën e votuesve, të cilët votuan në 77 vendvotime. Vendvotimet janë mbyllur dhe numërimi i votave është duke u zhvilluar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat