VMRO-DPMNE: Zaev rrezikoi shëndetin e qytetarëve të Shtipit

Maqedonia

VMRO-DPMNE: Zaev rrezikoi shëndetin e qytetarëve të Shtipit

Më: 13 dhjetor 2020 Në ora: 21:28
VMRO-DPMNE

VMRO-DPMNE-ja opozitare ka akuzuar kryeministrin, njëherë edhe kreun e LSDM-së Zoran Zaev se ka rrezikuar shëndetin e qytetarëve në Shtip pas mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme lokale në këtë qytet.

“Zaev rrezikoi shëndetin e qytetarëve të Shtipit duke i nxjerrë të sëmurët nga Covid-19 në votime, vetëm për të ruajtur karrigen.

Gjëja më e keqe është se çmenduria politike e Zaev krijon kllaster të ri “zgjedhje në Shtip”, çmimi i të cilit është shëndeti dhe jeta e qytetarëve të Shtipit.

Nga VMRO-DPMNE-ja gjithashtu akuzojnë edhe kandidatin e LSDM-së Sashko Nikollov. Sipas tyre qytetarët e Shtipit Nikollovskin nuk do ta kujtojnë si mjek por si “infeksion”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat