Nikollov: Shtipi vazhdon në duar të sigurta

Maqedonia

Nikollov: Shtipi vazhdon në duar të sigurta

Më: 14 dhjetor 2020 Në ora: 10:23
Lupço Nikollovski

Në këtë kohë pandemie, Shtipi dhe qytetarët e tij kanë treguar demokraci, përgjegjësi shoqërore dhe se Shtipi do të vazhdojë në rrugën evropiane, në rrugën në duar të sigurta, tha Sashko Nikollov, duke shpallur fitoren në zgjedhjet e djeshme për kryetar të Komunës së Shtipit, në prani të kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe sekretarit të përgjithshëm të partisë Lupço Nikollovski.

Ai vlerësoi se sot qytetarët e Shtipit demonstruan përgjegjësi dhe politikë evropiane.

“Pas të gjitha pengesave që kemi pasur gjatë kësaj heshtjeje parazgjedhore, bashkëqytetarët tanë dorë për dore votuan për kryetarin e ardhshëm të Shtipit dhe votuan që Shtipi të vazhdojë në rrugën demokratike për një qytet evropian të hapur dhe të sigurt për të gjithë fëmijët tanë, deklaroi Nikollov.

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev i uroi Nikollovit mandat të suksesshëm dhe realizim të suksesshëm të të gjitha projekteve të planifikuara, duke theksuar se nuk ka dyshim se ai do të investojë të gjithë potencialin e tij për të ndihmuar vendlindjen e tij dhe për të punuar për të mirën e të gjithë bashkëqytetarëve të tij.

Zgjedhjet, tha ai, ishin të suksesshme, të drejta, të lira, demokratike dhe, më e rëndësishmja, të sigurta për shëndetin. Shtip fitoi sonte dhe dëshirën për të vazhduar zhvillimin e këtij qyteti maqedonas”, tha Zaev.

Ai i falënderoi qytetarët e Shtipit të cilët treguan ndjenjë dhe vetëdije për qytetin dhe komunën e tyre që të vazhdojë të zhvillohen.

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në njoftimin e fundit informoi se në zgjedhjet e parakohshme për kryetar të Komunës së Shtipit deri në orën 18:30 kanë votuar 14.328 votues, përkatësisht 34.30 për qind. Gjithsej 41.177 votues kanë pasur të drejtë vote për zgjedhjet e parakohshme për kryetar komune në Shtip.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat