MPB Maqedoni rikujton për numrin ku mund të denonconi grupime

Maqedonia

MPB Maqedoni rikujton për numrin ku mund të denonconi grupime

Më: 4 janar 2021 Në ora: 16:25
Foto Ilustrim

Ministria e Punëve të brendshme rikujton se numri falas ku mund të paraqitni grubime është ende në funksion.

“MPB njofton qytetarët se numri falas 0800 00 201 është ende në funksion ose adresa elektronike [email protected], në të cilën qytetarët në mënyrë anonime mund të paraqesin grupime”, thuhet në njoftimin e policisë.

Qytetarët mund të paraqesin në mënyrë unanime lokacion në të cilën vërehet grupimi i njerëzve e që është në kundërshtim me rregullat në kohe pandemie.

POlicia, shtojnë nga MPB, njëlloj si në festat e fundvitit, do të veprojë dhe do të ndërmerr masa në koordinim me Prokurorinë Publike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat