Moti për ditët në vijim në Maqedoni

Maqedonia

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

Më: 21 janar 2021 Në ora: 17:30
Foto Ilustrim

Gjatë fundjavës moti do të jetë me reshje të shiut, njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

“Kryesisht pasdite, do të ketë reshje në pjesën më të madhe të vendit. Ata do të jenë me intensitet të ulët.

Në pjesën perëndimore në vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës.

Nesër moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe diell. Temperaturat e mëngjesit do të jenë mbi zero përveç në Berovë ku do të bien në minus dy gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 13 gradë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat